BT Danışmanlık

Anasayfa - Hizmetlerimiz - BT Danışmanlık
Promet Bilişim
BT Danışmanlık
null

Karar Destek Sistemleri

Karar vermeyi kolaylaştırmak, daha etkili ve doğru karar vermek için tasarlanan, değişik model ve uygulamaları kapsamı içinde bulunduran sistemler, karar destek sistemleri olarak tanımlanır.

Karar Destek Sistemi (KDS), yöneticilerin karar vermesine yardımcı olmak için yöneticilerin veriye ulaşmasına, özetlemesine ve analiz etmesine yardımcı olur.Karar Destek Sistemleri, karar verici için bir analiz sunar ve bu analize dayanarak bir karar tavsiyesinde bulunur.

İş zekası uygulamaları olarak da ifade edilen karar destek sistemleri üst yönetimin karar alma sürecini hızlandıran esnek raporlama imkanı sunambilmektedir. Bu değerli özellikler konusunda yönetim kademelerinin doğru şekilde bilgilendirilmesi gerekmektedir.

Promet olarak, KDS çözümleri ile yönetim kademelerine doğru bilgiyi, doğru zamanda, doğru formatta sunarak, etkin kararların verilebilmesine yardımcı oluyoruz.

İş Sürekliliği Çözümleri

İş sürekliliği, türü ve sebebi ne olursa olsun, herhangi bir kesinti veya felaket durumunda, bir organizasyonun kritik iş fonksiyonlarının sürekliliğini arttıran bir metodolojidir.

Felaket durumunda veri kaybını önlemek için olağanüstü durum merkezlerinin gerekliliğive iş sürekliliği kavramı kurumlar için her geçen gün daha da önem kazanmaktadır.Doğal afetler ve terör saldırıları sirketinizin sistemlerini ve bilgilerini gerçek zamanlı olarak farklı bir yedekleme noktasına aktarma gereksinimlerini öne çıkarmaktadır.

İş Sürekililiği Çözümleri alanında sunduğumuz hizmetler;

Kurumsal ağ altyapılarında, birbirinden farklı lokasyonlarda bulunan birimlerin iletişimini sağlamak üzere çeşitli çözümlerimiz mevcuttur. İletişimin gerektirdiği bant genişliği ve servis kalitesine göre simetrik/asimetrik, atanmış/paylaşılan bağlantılar sağlanabilmektedir.

Bu bağlantılar arasında ADSL, 3G, G.SHDSL, Frame Relay, Metro Ethernet, ATM, Kiralık devra sayılabilir.

Söz konusu bağlantıların sağlanması için gerekti tarsmisyon cihazları ve ağ yazıcıları, bunların kurulumu, işletilmesi ve bakımı sunduğumuz çözümler arasındadır.

kisspng-table-laptop-stock-photography-desk-top-view-5abaefbfae3e91.2609574915222005117137

Mail Bülten

Promet Şirketler Topluluğu