Promet Halka Açılıyor

Anasayfa - Genel - Promet Halka Açılıyor

Kamu kurumlarına yönelik stratejilerine yeni hedefler ekleyen Promet, Borsa İstanbul’un yeni üyelerinden biri olmaya hazırlanıyor.

 

Bugüne kadar ağırlıklı olarak kamu kurumlarına yönelik projeler gerçekleştiren ve bu projelerden elde ettiği tecrübe ve birikimi ürünleştirme çalışmalarını sürdüren Promet Bilgi Sistemleri, borsaya açılma yönündeki çalışmalarını hızla sürdürüyor. Promet Bilgi Sistemleri’ni teknolojik tasarım ve yeni nesil yazılım şirketi olarak tanımlayan Promet Bilgi Sistemleri CEO’su Mehmet Şahin, şu bilgileri verdi.

“Bilişim teknolojileri alanındaki 15 yılı aşkın sektör deneyimi ile Promet Bilgi Sistemleri’ni 2008 yılında kurduk. Küçük projelerle ve veri merkezinde sistem kurmakla işe başladık. Bugün kurumların ihtiyaçları doğrultusunda yazılım ihtiyacının analizini yapıyor, orada çalışacak yazılımın hangi teknolojik altyazı üzerine kurulacağını belirliyor ve donanımın altyapısını çıkarıyoruz. Daha net ifadeyle Promet Bilgi Sistemleri olarak, kurumların ihtiyacını belirliyor, tasarlıyor ve ürünleri ulaştırıyoruz. Bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren Promet Bilgi Sistemleri olarak, bu anlamda kurumlara ve şirketlere a’dan z’ye teknoloji tasarım ve yeni nesil yazılım hizmeti sunuyoruz. Promet Bilgi Sistemleri, tüm paydaşlarına profesyonel ve pro-aktif bir yaklaşım içerisinde yeni nesil siber güvenlik, yazılım geliştirme ve sistem entegrasyon çözümleri sunan bir bilgi teknoloji şirketidir.”

Promet Bilgi Sistemleri’nin üç ana alanda hizmet sunduğunu kaydeden Mehmet Şahin, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Siber güvenlik hizmetleri ile müşteri ihtiyaçları doğrultusunda güvenlik politikasının belirlenmesinden, belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda ürün ve hizmet sunulmasına, sistemin kurulmasına ve izlenmesine kadar olan tüm iş süreçlerini yürütüyoruz. Sistem entegrasyonu hizmetleri ile her türlü bilgisayar, veri merkezi, donanım ve yazılım, yedek parça, sarf malzemeleri ve çevre birimlerinin (yazıcı, tarayıcı, svvitch, İP telefon, video konferans ürünleri, kamera vs.) alım-satım, kurulum, ithalat, ihracat, bakım ve onarımı işlerini gerçekleştiriyoruz. Yeni nesil yazılım hizmetlerimiz ile de ihtiyaç ve beklentilere uygun özelleştirilebilen standart ürünlerin yanı sıra müşteri ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak geliştirilen yazılım çözümleri sunuyoruz.”

Halka arz çalışmalarında sona geliniyor

Genç bir şirket olarak kuruldukların günden bu yana başarılı projelere imza attıklarını belirten Mehmet Şahin, halka arz çalışmaları ile ilgili ise şunları kaydetti: “Son üç dört yıldır özellikle yazılım alanında ürünleşmeye başladık. Hayatın içinde kullanabileceğimiz ürünlerimiz oldu. Yeni geliştirdiğimiz ihtiyaç ve beklentilere uygun yazılımlarımız ve iş bitirme belgelerimizle daha büyük projelerde yer almayı hedefliyoruz. Ürün ve hizmetlerimizle cazibesi yüksek bir şirket olmamız, kurumsallaşma yolunda adım atmamız gerekliliğini ortaya çıkardı. Promet Bilgi Sistemleri olarak son yıllarda kurumsallaşma konusunda önemli adımlar attık. Bugün oluşturduğumuz kurumsal kimliğimizi daha da sağlamlaştırmak, şeffaf, kurumsal, iş ortaklarımızla geleceğe emin adımlarla yürümek amacıyla halka açılmayı hedefliyoruz. Borsa İstanbul ve yatırımcılarımızın desteğini alarak, üreteceğimiz hizmet, çözüm ve ürünlerimizle Türkiye’nin teknoloji tasarım ve yeni nesil yazılım anlamında lider firmalarından biri olmayı hedefliyoruz. 13 yıllık genç bir şirket olmamıza rağmen çok nitelikli ve yeni nesil projelere imza attık. Şirketimizi geleceğe yeni başarılarla taşımak için yazılım tarafımızı da güçlendiriyoruz. Yeni nesil sistem entegrasyonunda, sektörde bakım, entegrasyon, yazılım ve güvenlik hizmetlerin hepsini tek çatı altında sunabilen firma sayısı yeterli değil. Promet Bilgi Sistemleri olarak, donanım ve yazılımı tek çatı altında sunabilen az sayıda şirketten biriyiz. Örneğin Milli Eğitim Bakanlığı’nın Fatih Projesi’ni yaparken proje yazılımını kendimiz yazdık, geliştirdik. İhtiyacı biliyoruz, hizmet verdiğimiz kurumu anlıyoruz ve beklentilerine uygun projeler geliştiriyoruz. Bunun için de kalifiye çalışanlara sahibiz. Ağırlıklı olarak kamu sektörüne hizmetler ürettik. Karayolları Genel Müdürlüğü’nden, Çay Işletmeleri’ne, Türkiye Kömür İşletmeleri’nden Türkiye Şeker Fabrikaları’na, Devlet Demir Yollan’ndan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na, Genel Kurmay, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan Maliye Bakanlığı’na Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Sahil Güvenlik’e ve Sağlık Bakanlığı’nda önemli projelere imza attık. Son yıllarda geliştirdiğimiz hizmet ve ürünlerle özel sektörü, özellikle de KOBİ’leh odağımıza aldık. Promet Bilgi Sistemleri olarak, önümüzdeki dönemde savunma ve KOBİ’lere yönelik çalışmalarımızı hızlandırdık. 13 yılda Türkiye’de çok önemli projeler imza atarak sektörünün yenilikçi gücü haline geldik. Başka bir ifadeyle bugün artık Ankara’da tanınan, bilinen, büyük projelere imza atan ve tüm projelerimizde yeni nesil çözümler sunan bir şirket olduğumuzu kanıtladık.”

KOBİ’ler de hedefe girdi

KOBİ’ler de hedefe girdi Önümüzdeki dönemde Türkiye geneline hatta yurtdışına da Promet halka açılıyor Kamu kurumlarına yönelik stratejilerine yeni hedefler ekleyen Promet, Borsa İstanbul’un yeni üyelerinden biri olmaya hazırlanıyor. Ayhan Sevgi Promet Bilgi Sistemleri CEO’su Mehmet Şahin işler yapmayı hedeflediklerinin altını çizen Mehmet Şahin, “Bu anlamda yurtdışında bilişim alanında faaliyet gösteren küçük ölçekli şirketlerle iş birliği için görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Orta ve uzun vadede yeni ürün ve yazılım çözümlerimizle kamu sektörünün yanı sıra özel sektör ve KOBİ’lere özel çözümler geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu anlayışla kurumlara/şirketlere özel ve özgün çözümler sunuyoruz. Geliştirdiğimiz ürün ve hizmetleri yurtdışına da ihraç etmeyi hedefliyoruz. Bundan sonraki sürece Türkiye’nin yanı sıra ihracat odaklı bakıyoruz. Yeni nesil yazılım ve ürünleşme alanında Türkiye’nin lider firması olmayı hedefliyoruz. Promet Akademi ile yazılım ekibimize ve sektörümüzü güncel teknolojilere sahip yazılımcılar kazandırmak istiyoruz. Sistem entegrasyonu ve siber güvenlik alanlarında da Türkiye’nin önde gelen biri olmayı hedefliyoruz. Diğer yandan bugüne kadar oluşturduğumuz bilgi ve deneyimle önümüzdeki dönemde savunma sanayinin yenilikçi çözümler üreten şirketi olmayı hedefliyoruz. Türkiye’de satışı olmayan uluslararası şirketlerle münhasırlık anlaşmalar yaparak özellikle güvenlik alanında çalışmalarımızı artıracağız” dedi.

Paylaş:

Son Haberler

Kategoriler

Sosyal Medya